}
1
s
t
y
l
e
{

فروشگاه یاس و نسیم

فروشگاه یاس و نسیم
1 عنوان فروشگاه یاس و نسیم
2 بازدید 160 بازدید
3 تکنولوژی ها Material Design, HTML5, CSS3, jQuery, Bootstarp, Responsive Design, PHP, CodeIgniter, AJAX, EAV
4 سایز مناسب نمایش تمامی ابعاد استاندارد در موبایل و تبلت و PC و لپ تاپ
5 مرورگرها IE9+, firefox , chrome , opera, safari

کمی بیشتر از این پروژه


همانطور که شاهد هستید، بعد از رشد چشمگیر وب در دنیا (و به تبع آن ایران) کسب و کارهای زیادی اقدام به فروش محصولات خود به صورت آنلاین و در بستر فروشگا ههای اینترنتی کردند. از همین رو چند سالی است که تعداد سفارشات فروشگاه آنلاین از سوی کارفرما ها به طراحان وب رشد چشمگیری داشته و پیش بینی میشه در ادامه هم شاهد افزایش روند رو به رشد آن باشیم. جدای از بحث تفاوت فاحش قیمت ها و هزینه های این سفارشات چیزی که بیشتر جلب توجه میکنه، روند تکراری طراحی ها و اجراهای نه چندان خلاقانه و با کیفیت هست.

 

تیر و مرداد ماه سال ۹۶ که سرگرم طراحی وب سایت فروشگاهی یاس و نسیم بودم( با کمک همکارم در شرکت رایانیک)، تلاش کردم که فروشگاهی سبک، زیبا، کاربردی و تا جای ممکن همراه با خلاقیت نسبت به سایرین بازطراحی کنم. در یک کلام دلپذیر بودن فروشگاه برای کاربران رو سرلوحه کار قرار دادیم.

 

در این راستا کمک های برنامه نویس backend پروژه و دید باز و خوش فکر بودن کارفرمای پروژه هم کمک موثری در خروجی نهایی کار داشت. هرچند ایراداتی هم همیشه به کار داشتم برای مثال اسلایدر صفحه اول و نداشتن تیتر و caption مناسب برای اسلایدها همیشه نکته ای بوده که ازش راضی نبودم. (من مجددا در اینجا مراتب نارضایتی خودم و  همکارانم رو از مسئول این کار اعلام می کنم!)

از آنجایی که کلیت کار مورد تائید همه اعضاء بود، تصمیم گرفتم که به عنوان نمونه کار در یک استایل هم منتشرش کنم. پیشنهادم اینه که علاوه بر صفحه اصلی ، صفحه فیلتر محصولات و صفحه مشاهده محصول به همراه جزئیاتش رو ببینید.

در تجزیه و تحلیل این فروشگاه از مدل Entity–attribute–value برای ذخیره داده ها در دیتابیس استفاده شده که قابلیت انعطاف پذیری زیادی به محصولات و دسته بندیها و فیلتر اونها میده و باعث میشه مدیران فروشگاه بتوانند هر نوع محصول، با هر ویژگی و از هر جنسی به فروشگاهش اضافه کنند (خروجی رو مشاهده کنید).

در انتها مجددا یادآور میشم که پروژه در مجموعه طراحی وب شرکت رایانیک انجام شده است.
ایام به کام.

دیدگاه های شما


دیدگاه شما برای ما مهم است. امتحان کنید :)Google+